Publikováno Napsat komentář

420 DEN!

Dnes je pondělí, ale není to jen tak leda jaké pondělí – je pondělí 20.4. To znamená, že je světový den mariuhany. Ať už jste, či nejste uživatel konopí, tak určitě ale číslo 420 znáte, či jste o něm už někdy určitě slyšeli.

Tak co to tedy vlastně znamená, či kde toto spojení vzniklo?

Kdy den 420 vznikl?

Spekuluje se, že první spojení mezi číslem 420 a mariuhanou pochází od básníka Howarda Phillipse Lovecrafta, který v jeho krátkém příběhu Kennetha Sterlinga V hradbách Eryxe, popisuje omámení rostlinkou a stav, jako když lítá. Stav mu připadal nekonečný a nesoustředil se na přítomnost, poté co mu tento stav začal odeznívat, kouknul se na hodiny a zjistil, že je pouhých 4:20 a celý tento stav trval pouze půl hodiny.

Jiní si ale myslí, že den 420 zahájila skupina středoškoláku během 70. let v Kalifornii. Podle Stevena Hagera, bývalého šéfredaktora zpravodajství High Times,  se skupina dětí na střední škole San Rafael v San Rafaelu scházela denně ve 4:20, aby po škole kouřila trávu. Když se přes den viděli na chodbách, říkali si „420 Louie“, což znamená „sejdeme se u sochy Louise Pasteura ve 4:20, abychom si zapálili“.

Ať už jsou, či nejsou tyto tvrzení pravdivá, dodává to dni 420 malou historii a jeho zajímavost. Pokud vás o historii tohoto dne zajímá více, můžete se kouknout na pár dokumentů. Doporučujeme “The legend od 420”, či “420: The documentary”, kde se o tomto dni dozvíte pár zajímavostí a je to super pokoukání k večernímu jointu.

Policie a 420

O 420 existují různé teorie, ale zdá se, že nikdo si není zcela jist, která z nich je pravdivá. Slyšel jsi někdy, že 420 je policejní kód pro držení? Nebo možná, že je to trestní zákoník pro užívání marihuany? No, obě tvrzení jsou falešná. Kalifornský senát Bill 420, který se odvolává na užívání lékařské marihuany, byl ve skutečnosti pojmenován speciálně pro kodex, nikoli naopak, což znamená, že i naše vlády spojují číslo 420 s užíváním marihuany.

Všimli jste si například, že v tento den chodí po městě i více hlídek? Už i policie se naučila, že tento den patří trávě, ale stále na to mají své divné názory, asi by to taky měli někdy vyzkoušet, aby jim ten svět připadal příjemnější.

Proč je tedy 420 známý jako “weed day” ?


Jiná teorie uvádí, že v marihuaně je 420 účinných chemikálií, tedy spojení mezi lékem a číslem. Podle nizozemské asociace pro legální konopí je ale v marihuaně více než 500 účinných složek a jen asi 70 nebo přibližně 70 kanabinoidů, to je pro rostlinu unikátních. Ale znamená to, že tato teorie se s číslem 420 neslučuje.

Podle nás si den 420 určili už v dávných dobách osoby podobně zaměřené jako my všichni “weed lovers” a začali tuto zázračnou rostlinku oslavovat.

Tips na dnešní den

Udělejete si dnes hlavně všichni pohodlí, ubalte si jointa, či uvařte náš CBD čajík a odpočívejte, i o tom dnešní den je, přece nám všem přináší podobné účinky a jedním z nich je klid a pohoda. Koukněte na nějaký tématický film. Pokud máte hodnou drahou polovičku, tak vám může upéct třeba i lahodné cookies.

Bohužel nám nynější situace nedovoluje posedět s kamarády, ale můžete s nimi sdílet svůj prožitek například přes FaceTime.

Hlavně buďte všichni vysmátý a zdraví!

Přejeme vám příjemný 420 den!
Váš Team CBDsvět.

0 0 vote
Article Rating

Napsat komentář

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments