Publikováno Komentáře: 5

Co je to vlastně Kratom a jaké jsou jeho účinky?

Kratom jako takový je strom, který patří do čeledi kávovníků . V historii se Kratom proslavil hlavně v Asii, kde se používal k lékařským účelům, díky jeho stimulačnímu účinku. V nynější době se z kratomu dělá hlavně čaj, či nápoj, který lidé pijou hlavně díky jeho účinkům a tím hlavním účinkem je “nakopnutí”. Kratom má podobné účinky jako kafe, pokud dodržujete dávkování, pokud ne, tak vás táke dokáže pořádně uspat.

Z čeho přesně tedy Kratom je?

Kratom čaj se vyrábí vařením listů ze stromu Kratom, dále ale kratom můžeme najít v provedení prášku – což jsou zase rozdrcené listy. V historii se listy kratomu pouze žvýkali, chuť nebyla zrovna lahodná, ale tato “mňamka” dodávala neskutečnou energii. Kratom se objevuje výhradně na území jihovýchodní Asie, včetně Indonésie, Malajsie a Thajsko.

Kratom a Nemoci?

Ano, i Kratom patří mezi léčivé zázraky přírody, nejen že vám dá po ránu dostatek energie na celý den, ale také léčí například kašel, průjem, vysoký tlak, ale pomáha i při vážnějších onemocněních – při cukrovce. Dále se Kratom v historii používal jako náhrada opia, tlumení bolesti. Ha, příště si zkusím dát šálek, než půjdu na kérku, třeba to pomůže.

A jaké jsou jeho účinky?

Listy Kratomu, ze kterých se dělá čaj, či prášek, ze kterého si uděláte svůj koktejlík, obsahuje více než 40 aktivních sloučenin. Tyto sloučeniny působí na různé receptory v mozku, což způsobuje účinky blízké stimulantů a opioidů, ale je to v závislosti na dávkování.

V malých dávkách mezi 1 – 5 gramy působí kratom jako stimulant a zdá se ti, že zvyšuje energii, což způsobuje, že se můžeš cítit víc ostražitý a společenský.

Ve vyšších dávkách mezi 5 – 15 gramy se zdá, že kratom má sedativní účinek, podobný jako u opioidů, nebo prášků proti bolesti, například jako je je morfin a kodein, což ti může způsobit pocit únavy, klidu a euforie.

Vyšší rozsah dávkování se tradičně používá k léčbě stavů jako průjem a kašel.

Ve velmi vysokých dávkách nad 15 gramů jsou sedativní účinky Kratomu až extrémní a můžou způsobit ztrátu vědomí.

Já a Kratom?

Já jsem se Kratom naučila pít párkrát týdně po ránu místo kafe, měla jsem nespočetněkrát skvělej stav, energii, pocit euforie, ale také jsem to párkrát už přehnala. A vážně ti doporučuju to nepřehánět, bude ti fakt hodně blbě, až na zvracení a nebudeš chtít potom Kratom pomalu už ani cítit, no znáš to, jako když se poprvé pozvracíš z nějakého alkoholu a po zbytek života už ho nechceš vidět.

Osobně si to tedy přesně negramuju, dávám si vždy tak 1-2 čajové lžičky, já tedy preferuju spíše teplý s medem. Ano s medem! To je za mě zatím nejlepší kombinace, zkusila jsem citrón, třtinový cukr a med a jenom s medem to vážně chutná, jinak sám o sobě kratom není zrovna lahoda.

Má kratom nějaké vedlejší účinky?

Poslední věc, kterou budu dnes řešit jsou nežádoucí, či vedlejší účinky. A ano, bohužel i Kratom má své mínusy, jako je dehydratace, hubnutí, nevolnosti a halucinace. A také pravidelné užívání kratomu může vést k závislosti a způsobit abstinenční příznaky.

Kratom je skvělá věc, ale jak se říká, všeho s mírou.

Koupit kratom:

3.1 19 votes
Article Rating

Napsat komentář

5 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Klára
Klára
1 rok před

Dobrý večer chtěla bych se zeptat na vzorky zdarma děkuji Klára Vítková

Jana Mencáková
Jana Mencáková
5 měsíců před

Je možné že se tak nebezpečná věc,zejména pro mladé lidi prodává na internetu?
O jeho existenci jsem se dozvěděla ve včerejším pořadu na ČT 1 -168 hodin.
Co na to ministr zdravotnictví?Jímá mne hrůza co je u nás ještě možné !!!

Tomáš
Tomáš
3 měsíců před

Prodej rovnou neprodává na internetu pervitin a heroin když už tohle…

Karel Máj
Karel Máj
3 měsíců před

Zdravím, podle mé zatímní zkušenosti to zase s nebezpečím Kratomu nebude tak horké.
Mám pocit že jeho stimulační účinky se nedají srovnat s tvrdými drogami . Proto se také nepřistoupilo k jeho omezování.

Jaroslav
Jaroslav
27 dní před

Já si ho vždycky beru, když mám před sebou na zahradě práci tzn.o víkendu a odpoledne kolem druhé hodiny si udělám do 0,5 pet lahve zázračný lektvar cca větší lžičku (4g)a tak za hodinu fungují jak stroj.Udělám tolik práce jako jiný od rána.Do večera jsem fakt v pohodě a musím uznat, že mě to fakt bere.Doporučuji,ale opravdu jen občas ne každý den.