fbpx
Váš košík

Při nákupu nad 2000,- doprava zdarma

10 míst, kde je marihuana nejpopulárnější

Tuto zprávu zveřejnil úřad OSN pro drogy a kriminalitu ve své výroční zprávě. Tato zpráva shrnuje údaje o užívání drog po celém světě včetně marihuany.

Podle nejnovější údajů OSN je právě těchto 10 míst největším konzumentem marihuany na světě.

  1. Jamajka

Jeden z největších Jamajský ostrovů patří mezi země s největším počtem osob užívající konopí. Marihuana k Jamajce patří už od nepaměti a přispívá tomu i fakt, že se zde hojně užívá na pravidelné rituály, které jsou součástí místní kultury. Marihuana je zde hojně konzumována i proto, že je součástí zde původně vzniklého náboženství známého po celém světě jako Rastafariánství.

 Užívání: až 9,86% populace

Status: nelegální s postupnou dekriminalizací

  1. Austrálie

Konopí je nejrozšířenější nelegální drogou v Australii. Odhaduje se, že 750 tisíc australanů užívá konopí každý týden, a až 300 tisíc lidí ho užívá každý den. Takové jsou statistiky v zemi s počtem obyvatel kolem 23 milionů.

Pro srovnání v Čeké Republice konopí denně konzumuje kolem 22 tisíc lidí a příležitostně (cca 1x měsíčně) pak asi 145 tisíc osob. Při počtu obyvatel 10 milionů.

Užívání: 10,3% populace

Status: nelegální

  1. Španělsko

Ve Španělsku je legální užívání konopí pro osobní účely a však distribuce a prodej je nelegální. Držením této drogy se dopouštíte porušení zákona a můžete být pokutován v řádu stovek eur. Prodej semen, věcí pro pěstování konopí a produktů z konopí je povoleno na základě množství THC v nich.

Užívání: 10,6% populace

Status: legální pro osobní užití, nelegální distribuce

  1. Kanada

Kanada zlegalizovala užívání konopí pro nevyléčitelně nemocné lidi v roce 2001. Nyní se chystá zákon na dekriminalizaci marihuany s tím že tento krok přinese až 5 miliard kanadských dolarů, tedy téměř 90 miliard korun ročně na daních. Zatím není jasné v jakém časovém horizontu Kanada zákony legalizujcí konopí přijme.

Užívání: 12,2% uživatelů

Status: legální pro lékařské užití

  1. Nigérie

Konopí je jednou z nejvíce užívanou nelegální drogou v Nigérii. Konopí nemá žádné náboženské nebo lékařském využití v této zemi. Pokud vás chytí za obchodování, nákup nebo požívání můžete dostat vysoké tresty. Nigérie je považovaná za jednu z nejvíce zkorumpovaných zemích světa proto se dá očekávat že turisté budou terčem prodejců a následně udáni místní policii, kde vám hrozí vězení nebo podplacení úředníku vysokým finančnám obnosem.

Užívání: 14,3% populace

Status: nelegální

  1. Nový Zéland

Marihuana je nejrozšířenější nelegální drogou na Novém Zélandu. Jakékoliv její držení, pěstování, užívání je nelegální. Přesto však drží Nový Zéland přední příčky v užívání konopí a i v této zemi se postupně směřuje k dekriminalizaci marihuany.

Užívání: 14,6% populace

Status: nelegální

  1. Itálie

V některých městech v Itálii, kouření jointa a držení trávy pro osobní spotřebu je tolerováno policií ačkoliv podle práva to zde není zcela legální. Pěstování, prodej a držení většího množství je trestné podle zákona.

 Užívání: 14,6% populace

Status: nelegální produkce a prodej jinak zde dochází k postupné dekriminalizaci

  1. USA

Ve většině států USA je legální užívání marihuany pro lékařské účely. V mnoha zemích jako např. V Kalifornii, New Yorku dochází k postupné dekriminalizaci. Avšak v USA jsou státy ve kterých je užívání zcela legální i pro rekráční účely patří k nim Colorado, Washington a Oregon. Např. V Oregonu mají obyvatelé povoleny až 4 rostliny pro svoji vlastní potřebu, musí jím být více než 21 let avšak hrozí tvrdý trest při řízení pod vlivem marihuany.

 Užívání: 14,8% populace

Status: záleží na konkrétním státě

  1. Zambie

Kouření marihuany v této zemi je zcela nezákonné avšak policie konzumaci mezi místními lidmi zcela přehlíží. I přesto, že kouření a pěstování marihuany je nezákonné v Zambii, mnoho lidí stále kouří trávu a to zejména v krizových oblastech země. Zákony o marihuaně platí pro celou zemi, takže je lepší být opatrný. Zákony jsou přísné ale realizace je trochu laxní však především pro místní obyvatele.

Užívání: 17,7% populace

Status: nelegální

  1. Island

V této zemi je marihuana nelegální avšak konzumuje se tu ve veliké míře. Některé studie dokonce uvádí že na Islandu kouří marihuanu až 19% dospělých lidí. Často se spekuluje zda není míra užívání marihuany způsobena drahými lihovinami. Přesto ani gram marihuany není zrovna lacinou záležitostí, za gram tu zaplatíte v přepočtu 700 Kč.

Užívání: 18,5% populace

Status: nelegální

0 0 votes
Article Rating

Napsat komentář

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
100% legální

Naše produkty jsou zcela legální a splňují veškeré požadavky a předpisy platné v zemi, kde jsou nabízeny

Laboratorně testováno

Jsou rovněž pečlivě laboratorně testovány, aby bylo zajištěno, že splňují nejvyšší standardy kvality a bezpečnosti.

Certifikace EU

Naše produkty jsou také certifikované Evropskou unií, což zaručuje jejich kvalitu a bezpečnost pro naše zákazníky.

Diskrétní balení

Zásilky balíme diskrétně s ohledem na zachování soukromí našich zákazníků.

Dárek k nákupu

Protože si velmi vážíme vaší přízně, k větším objednávkám přidáváme jako poděkování malý dárek.

Vítejte! Pro vstup ověřte svůj věk Je vám 18 let nebo více?